رئیس اداره جهاد کشاورزی دماوند گفت: ۸۰ درصد از محصولات کشاورزی دماوند ارزش صادرات دارد .

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند، اردلان رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دماوند در نشست امروز شورای اسلامی شهرستان اظهار داشت: شهرستان دماوند به دلیل وجود باغات و آب و هوای خوب و محصولات مرغوب به عنوان قطب تولید است که اهمیت اقتصادی شهرستان در گرو کشاورزی است.

وی با بیان اینکه شهرستان دماوند ۲۰۰ هزار هکتار اراضی دارد، گفت: حدود ۱۷ هزار هکتار از این اراضی زراعی و کشاورزی است که حدود ۷ درصد از اراضی کشاورزی استان تهران را در بردارد.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دماوند افزود: با توجه به این اراضی محدود در مقایسه با اراضی کشاورزی شهرستان های ری و ورامین که تقریبا ۳ برابر دماوند است اما سالانه تقریبا برابر با این دو شهرستان محصول تولید می کنیم.

اردلان با اشاره به اینکه حدود ۶ درصد از تولید محصولات کشاورزی استان تهران به دماوند تعلق می گیرد، بیان کرد: شهرستان دماوند به واسطه وجود باغات مستعد در برخی از بخش ها رتبه نخست استان را داریم؛ در بحث تولید سیب که سالانه حدود ۲۲۰ هزار تن است رتبه نخست استان متعلق به دماوند است.

وی با بیان اینکه حدودا ۸۰ درصد از محصولات باغی دماوند ارزش صادرات دارند، گفت: ۲۰ رقم سیب در دماوند تولید می شود که ۱۴ نوع از آن ها محصول تجاری است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دماوند تاکید کرد: یکی از افتخارات ما در شهرستان بحث زنبورداری است که سالانه ۶۳۰ تن عسل تولید می شود که در این مورد نیز رتبه نخست استان به دماوند تعلق می گیرد.

انتهای خبر/*