حجت الاسلام محمدرضا مدحی امام جمعه رودهن با اشاره به پیشرفت علم در عصر کنونی، گفت: علم خیلی پیشرفت کرده است، اما یک ویروس بسیار کوچک که در ابعاد هیچ بمب و موشکی نمی گنجد ، دنیا را فلج کرده و این گوشه‌ای از غضب الهی است.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند از رودهن، حجت الاسلام محمد رضا مدیح امام جمعه رودهن در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه رودهن که در مصلی این شهر برگزار شد، گفت: اگر گناه بندگان زیاد شود، غضب الهی جهت توجه انسان‌ها نشان داده خواهد شد و نمونه آن می‌توان به ویروس کرونا اشاره کرد.

وی با اشاره به پیشرفت علم در عصر کنونی، ادامه داد: علم خیلی پیشرفت کرده است، اما یک ویروس بسیار کوچک که در ابعاد هیچ بمب و موشکی نمی گنجد ، دنیا را فلج کرده و این گوشه‌ای از غضب الهی است.

مدیح با اشاره کوچک شمردن گناهان از سوی برخی انسان ها ، تصریح کرد: گناه کوچک و بزرگ ندارد و هر دو گناه خلاف و معصیت است؛ روایت است که به کوچکی و بزرگی گناه را نگاه نکنید و باید به این موضوع بنگریم که برابر چه کسی گناه انجام می‌شود.

ایشان اشاره‌ای به سالگرد تشکیل نماز جمعه در جمهوری اسلامی ایران داشت و اظهار کرد: پنجم مردادماه، نخستین نماز جمعه در تهران برگزار شد که یادی می‌کنیم از تمامی شهدای محراب و شهدای نمازگزاران مخصوصاً شهدایی که در نمازهای جمعه به شهادت رسیدند.
مدیح با اشاره به به دیدار نخست وزیر عراق با مقام معظم رهبری ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر عراق انتقاد محترمانه‌ای در خصوص شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی داشتند که تاکنون عراق هیچ واکنشی نسبت به شهادت سردار دلیر اسلام نداشته است.
امام جمعه رودهن عنوان کرد: سخنان مقام معظم رهبری تلنگری برای دولت عراق بود و دولت عراق باید نسبت به اخراج آمریکایی‌ها از منطقه کمک کنند، زیرا که آمریکایی ها با حضور در خاورمیانه فساد خواهند داشت.

وی اضافه کرد: دیشب هم آمریکایی‌ها تجاوز دیگری را انجام و هواپیمای مسافربری ایران را دچار مشکل کردند که باعث شد برخی از مسافران این هواپیما دچار آسیب‌دیدگی شوند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به شدت یافتن بیماری کرونا مراسم دعای عرفه و نماز عید سعید قربان در بخش رودهن برگزار نخواهد شد.

انتهای خبر/*

  • نویسنده : هاشمی