کسب سهمیه وزن ۱۲۵ کیلوگرم المپیک توسط یدالله محبی با توجه به اختلاف تنها یک امتیازی ایران و آمریکا در رده‌بندی نهایی مسابقات جهانی نورسلطان، شاگردان غلامرضا محمدی را به سکوی جهانی برد.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند،بعد از اینکه سایت اتحادیه جهانی کشتی روز گذشته (چهارشنبه) اعلام کرد تست دوپینگ کشتی‌گیران ازبکستان و سوریه در وزن ۱۲۵ کیلوگرم مسابقات جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان، مثبت شده است، سهمیه سنگین وزن المپیک از آن کشتی ایران شد تا تیم ملی آزاد ایران در دو مسابقه گزینشی پیش رو برای کسب سه سهمیه اوزان ۶۵، ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم تلاش کند اما این تغییر جدول، یک اتفاق ویژه و مهم نیز برای تیم ملی کشتی آزاد ایران به همراه داشت که بازگشت به سکوی جهانی بعد از چند سال بود.

در رده‌بندی تیمی مسابقات جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان که اولین مسابقه گزینشی المپیک نیز محسوب می شد، تیم روسیه با ۱۹۰ امتیاز به قهرمانی رسید. قزاق‌های میزبان با ۱۰۳ امتیاز دوم شدند و درحالی که فکر می‌کردیم سوم جهان خواهیم شد، با یک امتیاز اختلاف در مقایسه با آمریکایی ها سکوی جهانی را از دست دادیم.

تیم آمریکا در نورسلطان ۹۴ امتیاز به دست آورد درحالیکه تیم غلامرضا محمدی با ۹۳ امتیاز در رده چهارم رقار گرفت، اما با توجه به دوپینگ دو کشتی‌گیر سنگین وزن مسابقات جهانی و قرار گرفتن یدالله محبی در رده پنجم مسابقات و کسب سهمیه المپیک، امتیاز کسب شده توسط این کشتی گیر نیز افزایش پیدا کرده و امتیاز تیم ملی کشورمان را بیشتر از آمریکا می کند.

کشتی‌گیر آمریکایی در این وزن که در مبارزه دومش مغلوب یدالله محبی شده بود، به جمع ۱۰ نفر برتر راه پیدا نکرد تا امتیازی برای کشورش به دست آورده باشد و براین اساس تیم ملی کشتی آزاد ایران با دوپینگ دو کشتی گیر سنگین وزن، علاوه بر کسب سهمیه المپیک، در جایگاه سومی دنیا قرار خواهد گرفت.

انتهای خبر/*

  • منبع خبر : تسنیم