خطییب نماز جمعه شهر دماوند گفت: یک سوم از قانون اساسی یعنی حدود ۶۰ اصل مربوط مجلس است،حال اگر نماینده ای بگوید مجلس در راس امور نیست ضعف خود و همکارانش را برملا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند، حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته در دماوند با اشاره به ولادت امام حسن عسکری اظهار داشت: این امام بزرگوار مردم را برای انتقال از عصر حضور به عصر غیبت آماده کردند.

وی افزود: امام حسن عسکری روایات بشارت دهنده به وجود امام زمان را قبل از ولادت بیان کرده و ولادت ایشان را به شیعیان خاص خبر دادند.

امام جمعه شهرستان دماوند بیان کرد: همچنین دهم آذر سالروز شهادت عالم مجاهد آیت الله سید حسن مدرس است که به دستور رضاخان در سال ۱۳۱۶ به شهادت رسید و این روز به نام روز مجلس شورای اسلامی است.

اگر نماینده ای بگوید مجلس در راس امور نیست ضعف خود و همکارانش را برملا کرده است

فتاح دماوندی ادامه داد: در جمهوری اسلامی ایران انتخاب نمایندگان مجلس با تایید صلاحیت آن ها توسط شورای نگهبان و توسط مردم انجام می شود. یک سوم از قانون اساسی یعنی حدود ۶۰ اصل مربوط به قانونگذاری و قوه مقننه است.

امام جمعه شهرستان دماوند گفت: مجلس محور بسیاری از تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها و پایگاه اصلی نظام و مردم و مظهر اراده ملی در تصمیم گیری هاست.

وی با اشاره به فرموده امام خمبنی (ره) در خصوص اینکه مجلس در راس امور است، تاکید کرد: حال اگر نماینده ای بگوید مجلس در راس امور نیست ضعف خود و همکارانش را برملا کرده است.

وی با بیان اینکه انتخابات یازدهم مجلس اولین انتخابات گام دوم انقلاب و جشن چهل سالگی مجلس است، تاکید کرد: باید فردی مانند شهید مدرس را انتخاب کرد، شهید مدرس فردی دین دار، دین شناس، دشمن استکبار، آزاده، مستقل، ساده زیست و مردم دار بود.

نماینده ای که برای حل مشکلات کشور دست به دامن آمریکا و اروپا شود، دردی را دوا نخواهد کرد

امام جمعه شهرستان دماوند تاکید کرد: سی و پنجمین انتخابات ایران با ثبت نام داوطلبین از دهم آذر کلید خواهد خورد، داوطلبان باید بین خود و خدا خلوت کنند و ببیند که توان ادای حق مردم و نظام را دارند یا خیر، مجلس یازدهم باید از نمایندگان متعهد، متخصص و انقلابی تشکیل شود.

فتاح دماوندی تصریح کرد: نماینده ای که برای حل مشکلات کشور دست به دامن آمریکا و اروپا شود، دردی را دوا نخواهد کرد.

وی بیان کرد: نماینده ای که ولایت فقیه اعتقاد قلبی ندارد و در عمل تابع ولایت فقیه نیست بین مردم جایگاهی ندارد.

اصلاح قوانین اقتصادی به نفع تولید داخلی راه نجات کشور است

امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه انتخاب بد به خود ما برمی گردد، افزود: مجلس و دولت آینده باید جوانتر و با تحرک بیشتر، جهادی و طرفدار اقشار ضعیف باشد، اصلاح قوانین اقتصادی به نفع تولید داخلی و حمایت از سرمایه گذاران و تولید کنندگان و راه نجات کشور است.

فتاح دماوندی با اشاره به اینکه برخی از مسئولین هم در سیاست خارجی و هم داخلی شکست خورده اند، خاطر نشان کرد: در سیاست خارجی به برجام دل خوش کرده و به دشمن اعتماد کردند اما نتیجه اش عهد شکنی دشمن و عقب ماندگی خسارت بار در صنعت هسته ای شد.

وی گفت: در مسائل داخلی بیشتر به حاشیه ها پرداخته شد تا متن رفتن یا نرفتن زنان به ورزشگاه مساله اصلی کشور نبود بلکه اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان مساله اصلی کشور بود.

انتهای خبر/*