رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند با اعلام اینکه سه دانگ پلاک ۱۰۱ پیست آبعلی وقف است، از انتخاب سرمایه‌گذار برای واگذاری این پیست به بخش خصوصی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند،امیرحسین روان رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند اظهار کرد: ۵ هزار مترمربع از اراضی ملی شهرستان دماوند واقع در پلاک ۵۶ اصلی موسوم به مشاء مقابل پیست آبعلی در راستای تبصره یک ذیل ماده ۵۵ و با حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند و همکاری اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان دماوند رفع تصرف شد.

وی با اشاره به موقوفه پیست آبعلی نیز گفت: طی جلساتی با اداره ورزش و جوانان و فرمانداری در خصوص موقوفه پیست آبعلی مقرر شد که اوقاف به عنوان مالک زمین قرارداد سرمایه‌گذاری را با یک سرمایه‌گذار بخش خصوصی که توسط فرماندار تأیید می‌شود، منعقد کند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند افزود: فرماندار از این موضوع استقبال کرده است و مقرر شده که تعاملات لازم با ادارات مربوطه توسط شخص فرماندار انجام شود و اوقاف بقیه اقدامات را همراه با فرمانداری انجام دهد.

روان ابراز امیدواری کرد: با یاری خداوند در زمستان امسال شاهد یک سرمایه‌گذاری خوب با استقبال مطلوب مردمی در شهر دماوند و پیست آبعلی باشیم.

وی عنوان کرد: مساحت پیست آبعلی بالغ‌بر ۳۴۰هکتار بوده که سه دانگ پلاک ۱۰۱ وقف است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند در پایان خاطرنشان کرد: مبارزه با موقوفه خواری و تعامل اوقاف با دستگاه‌های اجرایی مانند اداره ورزش و جوانان و سایر ادارات برای بهره‌وری بهتر از موقوفات و استفاده عموم مردم از موقوفات در دستور کار این نهاد قرار دارد.

انتهای خبر/*

  • منبع خبر : فارس