مهدی حیدری طی حکمی از سوی استاندار تهران به عنوان سرپرست جدید فرمانداری دماوند منصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند، صبح امروز طی مراسمی باحضور گودرزی معاون استانداری تهران و چند تن از مسئولات محلی مهدی حیدری به عنوان سرپرست جدید فرمانداری دماوند معارفه و از زحمات مجید صفری قدر دانی شد.

مهدی حیدری که در پنج سال گذشته به عنوان بخشدار مرکزی دماوند بودند که امروز به عنوان سرپرست فرماندار دماوند منصوب شدند.

پیش از این مجید صفری به مدت دو سال فرمانداری شهرستان دماوند را بر عهده داشتند.

گفتنی است این مراسم در حالی برگزار شده بود که از روز گذشته هیچگونه دعوتی از سوی روابط عمومی فرمانداری دماوند برای حضور خبرنگاران صورت نگرفته بود، اما با این حال خبرنگاران شهرستان دماوند با اطلاع از زمان آن در محل فرمانداری دماوند حاضر شدند که متاسفانه اجازه ورود به این قشر زحمتکش در جلسه داده نشد.

سرپرست جدید فرمانداری دماوند پس از این مراسم و اطلاع از حضور خبرنگاران در محل فرمانداری به جمع خبرنگاران آمد و ضمن عذر خواهی از عدم حضور آنان در جلسه در گفت و گو با اصحاب رسانه اظهار داشت: شهرستان دماوند به دلیل شرایط خاصی که دارد و مورد استقبال شهروندان تهرانی قرار گرفته و با جمعیت مضاعف جمعیت رسمی خود مواجه است، لذا سیاستی که در دماوند پیش بینی می شود، باید فراتر از جمعیت قانون آن باشد.

وی ادامه داد: ما نخستین کاری که در روستاها کردیم توان خدماتی آن ها را افزایش دادیم که اگر خدماتی به خارج از روستاییان داده می طود و ساخت و سازهای قانونی باعث نشود تا کمبود برای اهالی روستاها به وجود آید.

سرپرست فرمانداری دماوند بیان کرد: زیرساخت ها ارتقا داده شد و ارتقای این زیر ساخت ها باعث شد تا مهاجرت معکوس اتفاق بیوفتد؛ مثلا در روستایی مانند کلاک که تا چند وقت پیش خالی از سکنه بود در حال حاضر با موجی از حضور این روستاییان مواجه شده ایم.

حیدری تصریح کرد: یکی دیگر از مسائلی که برنامه ریزی شده و می خواهیم آن را ادامه دهیم استفاده از توان مدیریت ارشد شهر تهران است.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی هایی با شهرداری تهران صورت گرفته است، افزود: ما از شهردار تهران درخواست داشتیم که با توجه به اینکه ما میزبان تهرانی ها هستیم و به خصوث در همین دوران بیماری کرونا بسیاری از شهروندان تهران در دماوند ساکن هستند که هم باید میزبانی خدماتی و هم مراقبت های سلامتی شود.

سرپرست فرمانداری دماوند اضافه کرد: توانایی امکانات ما در شهرستان صرفا برای جمعیت خود شهرستان است؛ لذا تلاش می کنیم در آینده چه در حوزه گردشگری و چه در حوزه سلامت امکانات خوبی را به دماوند بیاوریم که با این اتفاق روند توسعه شهرستان تغییر پیدا خواهد کرد و سرعت توسعه بیشتر خواهد شد.

انتهای خبر/*