رئیس جدید دادگستری و دادستان جدید شهرستان دماوند طی مراسمی با حضور قائم مقام رئیس دادگستری کل استان تهران معرفی و از زحمات مسئولان سابق تقدیر شد.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند، مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگستری و دادستان شهرستان دماوند بعد از ظهر امرور در اردوگاه مصطفی خمینی این شهرستان برگزار شد.

محمدی قائم مقام دادگستری استان تهران ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا و شهادت جانگداز سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی آسمانی شد و عروج ملکوتی پیدا کرده و به آروزی خود رسید و عطر شهید سلیمانی جهان را فراگرفت.

وی ادامه داد: برکات این عزیز چه در زمان حیات و چه پس از شهادتش شاهده می شد که این جمعیت بی نظیر چشم جهان را خیره کرد.

قائم مقام دادگستری استان افزود: به برکت خون این عزیز هیمنه بزرگترین قدرت جهان امروز شکسته شد که این پیروزی را به همه تبریک می گوییم.

وی با اشاره به اهمیت شهرستان دماوند از نظر قضایی بیان کرد: این منطقه از حیث آب و هوایی، موقعیت جغرافیایی و جاذبه های گردشگری از موقعیت بسیار ممتاز در کشور برخوردار است و طبیعی است که در چنین شرایطی زیاده خواهان قصد تجاوز و تعدی به حقوق عامه و بیت المال خواهند داشت.

قائم مقام دادگستری استان تهران تاکید کرد: درخواست ما از مسئولین این است که باید ب قاطعیت و در چهارچوب قانون با کسانی که قصد تجاوز به اموال عمومی را دارند بایستند.

محمدی گفت: مطابق اصل ۱۵۶ قانون اساسی یکی از وظایفی که برای دستگاه قضایی بر شمرده شده پشتیبانی حقوق فردی و اجتماعی و مسئولیت تحقق بخشی عدالت است که در تحقق بخشیدن این اصل که در قانون اساسی است.

وی با بیان اینکه دادستان ها نقش بسیار کلیدی و محوری دارد، تصریح کرد:دادستان به عنوان مدعی العموم و شمشیر عدلیه جهاد گر خط مبارزه با مفسدین و مجرمین و کسانی که با اقدامات خودشون به حقوق عامه تجاوز می کنند.

قائم مقام دادگستری استان تهران تاکید کرد: دادستان ها مسئول ایجاد امنیت هستند و درخشش شمشیر عدلیه ضامن عدالت و امنیت در جامعه خواهد بود.

محمدی اضافه کرد: دادستان ها شمشیر برنده عدلیه هستند و آمارهای ورودی به مراجع قضایی بسیار افزایش یافته باید از ظرفیت شوراهای حل اختلاف بیشتر استفاده کرد.

وی عنوان کرد: در شرایط فعلی دو موضوع مورد تاکید رییس قوه قضاییه است، اطاله دادرسی و آمار بالای زندانیان و جمعیت کیفری است که در مقایسه با میانگین متوسط کشوری بسیار زیاد است.

قائم مقام دادگستری استان تهران اضافه کرد: باید با استفاده از قوانین و نوآوری های پیش بینی شده تا در خصوص کاهش ورود به زندان باید تدابیری اتخاذ کنند.

محمدی تاکید کرد: حسن خلق با مردم که جزو اموزه های دینی ماست و باید با مردم با انساف و حسن خلق و کریمانه برخورد شود نماد و شاخص عدالت باید در رفتار نمایان شود.

وی تصریح کرد: اگرکسی اخلاص در عمل داشته باشد همه جیزش خدایی می شود که امروز با چشم خود میبینیم که قاسم سلیمانی مصداق این موضوع است.

انتهای خبر/*