سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند از فوت ۱۹ نفر بر اثر ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند،مهدی حیدری، سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت:بر اساس گزارش های ارائه شده توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان در خصوص آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در دماوند تا کنون ۹۷۵ نفر از اهالی با این ویروس دست و پنجه نرم کردند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۳۵ مورد به منظور بررسی و انجام آزمایشات لازم تا اعلام نتیجه قطعی تحت نظر قرار گرفته و ۹۲ نفر نیز در مراکز درمانی شهرستان بستری و تحت مداوا هستند.

سرپرست فرمامداری شهرستان دماوند گفت: همچنین ۲۴۳ مورد نیز به صورت سرپایی درمان و ۲۸۶ نفر پس از طی مراحل درمانی بهبود یافته و مرخص شدند.

حیدری بیان کرد: تا کنون ۱۹ نفر از اهالی شهرستان نیز به صورت قطعی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کردند که از این تعداد ۱۶ نفر در مراکز درمانی دماوند و ۳ نفر در بیمارستان های تهران جان خود را از دست دادند.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه بهترین راه پیشگیری و قطع زنجیره انتقال این ویروس در خانه ماندن و رعایت مسائل بهداشتی است از تمام اهالی شهرستان تقاضا داریم به منظور حفظ سلامتی خود نسبت به این موضوع اهتمام ورزیده تا هر چه زودتر این ویروس ریشه کن شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند همچنین در ادامه با اشاره به اعمال طرح محدودیت تردد در محورهای مواصلاتی شهرستان دماوند خاطر نشان کرد: در طی چهار روز اخیر که این طرح در دستور کار قرار گرفت، از ورود بیش از ۳۵ هزار خودروی غیربومی جلوگیری و از محل دور برگردان سه راهی مهرآباد برگردانده شدند.

حیدری افزود: به طور تقریبی با انسداد مسیر سه راهی مهر آباد از ورود بیش از ۹۵ درصد از خودروهای غیر بومی به شهرستان دماوند که از این محور در حال تردد بودند جلوگیری به عمل آمد.

وی عنوان کرد: بی شک در روزهای آتی، میزان تردد خودروها در این محور با توجه به با بازگشت مسافران بیشتر شده و به همین منظور نظارت بر این محورها و همچنین نیروهای انسانی مستقر در محورهای مسدوده شده افزایش یافته تا بتوانیم از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کرده و زنجیره انتقال این ویروس منحوس را قطع کنیم.

 

انتهای خبر/د/*