وزیر ورزش و جوانان، رفع بسیاری از معضلات و مشکلات کشور را در گرو ایجاد اشتغال دانست و تصریح کرد، تمرکز جدی دولت نیز بر ایجاد اشتغال است.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند،مسعود سلطانی فر روز شنبه در مراسم انعقاد تفاهمنامه همکاری بین وزارت ورزش و جوانان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: بنیاد و اساس انعقاد این تفاهمنامه، همکاری های آتی و اثرگذار برای اشتغال جوانان است.
وی در این مراسم که در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، تصریح کرد: اشتغال در بین مسائل و مشکلات جوانان مانند تحصیل، مسکن، اوقات فراغت و مشارکت جمعی، از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
سلطانی فر ادامه داد: اکنون تمرکز دولت بر بحث ایجاد اشتغال است که با تکیه بر منابع دولتی و خصوصی بهبود یابد.
وی تأکید کرد: اکنون وزارت ورزش و جوانان در کنار موضوعاتی مانند تحصیل، اشتغال و مسکن، اوقات فراغت و مشارکت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، جامعه، گسترش فعالیت سازمان های مردم نهاد را مورد توجه قرار داده است.
وزیر ورزش و جوانان اعطای تسهیلات ازدواج، راه‌اندازی دفاتر مشاوره و ازدواج با مشارکت بخش خصوصی و همچنین طرح راه اندازی خانه های جوانان را از اقدامات موثر وزارت ورزش و جوانان برشمرد و گفت: در سال ١٣٩٣ مبلغ تسهیلات سه میلیون تومان و در سال ۱۳۹۷، ٣٠ میلیون تومان بود، این مبلغ در سال جدید به ۵٠ میلیون تومان برای هر زوج افزایش می یابد.
سلطانی فر افزود: در ابتدای دولت یازدهم یکصد سازمان مردم فعالیت می کرد اما اکنون شمار این سازمان ها به ٢ هزار و ۶۰۰ افزایش یافته است.
وی تصریح کرد: هدف از راه‌اندازی هر یک از سازمان‌ها مردم نهاد تربیت و پرورش مدیران کشور در بخش های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.
سلطانی فر دستاورد موثر سازمان‌های مردم نهاد را گسترش مشارکت های اجتماعی عنوان و اظهار کرد: از سال ١٣٧۶ مشارکت های اجتماعی از طریق فعالیت احزاب و رسانه‌ها توسعه یافت و سازمان‌های مردم نهاد به عنوان پل ارتباطی مدیران کشوری با جامعه احیا شدند.
وزیر ورزش و جوانان با بیان انتقادات و پیشنهادات از طریق یک کانال قانونی، مدنی و غیرخشونتی انجام می پذیرد و با تاکید بر اینکه ریشه و اساس آزادی از مراکز علمی و دانشگاهی محقق می‌شود، ادامه داد: بنیان تحقق آزادی نه اعتراضات کف خیابان بلکه مراکز علمی و پژوهشی است.

به گفته سلطانی فر، هیچ یک از اعضای سازمان های مردم نهاد در حوادث و وقایع اعتراضی در سال‌های ٩۶ و همچنین ٩٨ مشارکت نداشته اند.

انتهای خبر/*

  • منبع خبر : ایرنا