نماینده مردم تهران در مجلس در جلسه علنی امروز گفت: متأسفانه آمار ارائه شده از سوی وزارت علوم درباره تعداد دانشجویان و اعضای هیأت علمی خانم در کشور ناقص، مخدوش و غیرقابل اعتماد است.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند، پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه دوم دی مجلس شورای اسلامی) در سوال خود از منصور غلامی وزیر علوم مبنی بر اینکه علت تبعیض در جذب فارغ‌التحصیلان زن به عنوان هیأت علمی کیست، گفت: متأسفانه آمار ارائه شده از سوی وزارت علوم درباره تعداد دانشجویان و اعضای هیأت علمی خانم در سطح دانشگاه‌های کشور ناقص، مخدوش و غیرقابل اعتماد است.

وی با اشاره به ارسال نامه‌ای از سوی خود به سازمان امور اداری و استخدامی کشور افزود: آمار ارائه شده از سوی این سازمان با آمار وزارت علوم همخوانی ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: بر اساس آماری که به من داده‌اند در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی و جندی‌‌شاپور اهواز متأسفانه هیچ مدیر خانم وجود ندارد.

سلحشوری گفت: برای وزارت علوم جای افت باقی است که در دانشگاه‌های برتر کشورمان مدیران زن وجود ندارد و چگونه می‌توانیم در دانشگاه شریف و دانشگاه تهران آماری از مدیران خانم نیست.

وی تصریح کرد: بر اساس آماری که وزارت علوم به من اعلام کرده است در یک جا تعداد اعضای هیأت علمی خانم در سطح دانشگاه‌های کشور ۵۸۰۰ نفر عنوان شده است و در جای دیگر ۱۲ هزار نفر، این در حالی است که این وزارتخانه اعلام کرده است که حدود ۱۲ درصد اعضای هیأت علمی کشور را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در سطح رؤسای دانشگاه‌ها و مدیران وزارت علوم و معاونین این وزارتخانه هم وضعیت به مراتب بدتر است چرا که تعداد مدیران خانم در آنجا بسیار کمتر است.

سلحشوری تصریح کرد: رئیس جمهور تأکید زیادی بر حضور بانوان در سطح معاونین وزارتخانه داشته‌اند اما به نظر می‌رسد که وزارت علوم اهتمامی در این زمینه نداشته است.

انتهای خبر/*

  • منبع خبر : فارس