کتاب سیمای گردشگری بام ایران امروز رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند ،کتاب سیمای گردشگری بام ایران که مربوط به بخش مرکزی شهرستان دماوند به قلم سپیده تقی بخشی و محمد ابراهیمی رونمایی شد.
این اثر با حمایت فرمانداری شهرستان دماوند، بخشداری مرکزی و شورای بخش مرکزی دماوند، به معرفی جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بخش مرکزی شهرستان دماوند می‌پردازد.
کتاب سیمای گردشگری بام ایران در قالب هشت فصل شامل معرفی ۳ شهر و ۳ دهستان بخش مرکزی، سوغات و صنایع دستی، اماکن و روستاهای هدف گردشگری، بقاع متبرکه، گونه های گیاهی و جانوری و همچنین بیان ظرفیت‌های ناشناخته گردشگری در این بخش است.
آخرین فصل این کتاب به صورت ویژه تمام مناظر، اماکن گردشگری، آثار تاریخی، مجتمع های گردشگری و اقامتگاه های بوم گردی موجود در سطح شهرها و روستاهای بخش مرکزی را به تصویر کشیده است.
ذکر این‌ نکته ضروری است که اثر مذکور در کنار بیان نقاط قوت در حوزه گردشگری، به نقاط ضعف آن نیز پرداخته تا به عنوان یک تهدید به فرصت تبدیل شود‌.
حمایت مجموعه بخشداری و اعضای شورای اسلامی بخش مرکزی دماوند در چاپ این اثر بی بدیل بوده و امیدواریم که این اقدام بتواند نقشی موثر در جهت توسعه گردشگری دماوند داشته باشد.
انتهای پیام /*