امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه شهید سلیمانی شهید قدس است، گفت: شهید سلیمانی در پویش حمایت از قدس به سراسر جهان تکثیر شده است.

حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی در گفت و گو با تیتر دماوند در خصوص اهمیت روز قدس اظهار داشت: روز قدس روز اسلام است؛ امام خمینی(ره) روز قدس را متعلق به اسلام و مسلمین و همه آزادگان جهان می دانست و همه ی ما وظیفه داریم نسبت به این روز تبیین و روشنگری داشته باشیم.

وی ادامه داد: باید یک پویش گسترده ای در جهان نسبت به مسئله فلسطین و آزادی قدس شریف شکل بگیرد.

امام جمعه شهرستان دماوند بیان کرد: قدس متعلق به تمام مسلمین جهان است و موضع ایران اسلامی در این خصوص موضع جهانی است؛ در شهرستان دماوند به دلیل سیوع بیماری مراسم روز قدس به صورت راهپیمایی برگزار نخواهد شد اما یاد و نام این روز فراموش نخواهد شد.

فتاح دماوندی با بیان اینکه پویش های موجود در فضای مجازی جایگزین راهپیمایی شده اند، گفت: در مسابقات فرهنگی و اجتماعی که در خصوص روز قدس در حال برگزاری است در خصوص ظلمی که به مسلمین می شود مطالب خوبی در فضای مجازی بیات می شود که نسل جدید ما نوجوانان و جوانان نسبت به مسئله قدس آگاهی های لازم را پیدا کنند.

وی تاکید کرد: علاوه بر ایجاد پویش در فضای مجازی نسبت به روز قدس، بحث فضاسازی محیط شهر با نصب بنر و فضای بصری شهرستان ایجاد شده است؛ نکته مهم این است که در این روز پس از سخنرانی مقام معظم رهبری سرود های حمایت از قدس و حماسی از ماذنه های مساجد پخش خواهد شد.

امام جمعه شهرستان دماوند خاطر نشان کرد: امسال روز قدس را بدون حضور فیزیکی شهید سلیمانی برگزار می کنیم اما روح ایشان و روحیه شهید سلیمانی میان ما و تمام آزادگان جهان وجود دارد و حاضر و ناظر است.

فتاح دماوندی افزود: شهید سلیمانی شهید قدس، شهید آزادگی و انسانیت و اسلام و مدافع انسانیت و بشریت است؛ روز قدس امسال ما متفاوت خواهد بود و شهید سلیمانی در پویش حمایت از قدس در سراسر جهان تکثیر شده است.

وی تصریح کرد: شهید سلیمانی دارای لشکری عظیم است که به سوی قدس حرکت خواهد کرد و آرمان ایشان همانا آزادی قدس و تمام انسان هایی که در بند و زنجیر ظلم هستند به تمام جهان مخابره شده و پیام ایشان را تمام جهان خواهند گرفت.

انتهای پیام/م/*