فرمانده انتظامی شهرستان دماوند از دستگیری باند ۱۱ نفره سارقان اماکن خصوصی در روستای مهرآباد از توابع بخش رودهن با ۲۱ فقره سرقت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند، سرهنگ محمد حسن محمدی این خبر اظهار کرد: در پی وقوع افزایش سرقت اماکن خصوصی به شیوه مشخص در حوزه روستای بزرگ مهرآباد در رودهن، موضوع به طور ویژه در دستور کار ریاست و ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت لذا از همان ابتدا حرفه ای عمل نمودن و باندی بودن سرقت ها برای پلیس محرز شد.

این مقام مسئول انتظامی افزود: عوامل پلیس آگاهی با با انجام تحقیقات پلیسی و بررسی های همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی و پیچیده در سطح حوزه نهایتاً موفق به شناسایی رد پای احدی از سارقان با سوابق متعدد سرقت شدند که نامبرده  بلافاصله در یک عملیات غافل گیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی دلالت داده شد..

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند افزود: پس از دلالت متهم به پلیس آگاهی وی ابتدا منکر هر گونه بزه انتسابی شده که پس  مواجهه با مدارک و مستندات لب به اعتراف گشوده و نسبت به معرفی دیگر همدستان خود و مال خر اعتراف کرد.

وی ادامه داد: پس از شناسائی و دستگیری دیگر متهمان در عملیات های جداگانه و کشف اموال سرقت شده از آنان،  با  انجام بازجوئی های فنی و شگردهای خاص پلیسی به عمل آمده  متهمان  به ۲۱ فقره سرقت اماکن خصوصی و دولتی در سطح حوزه روستای بزرگ مهرآباد اعتراف کردند.

سرهنگ محمدی اظهار داشت: متهمان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و روانه زندان شدند.

سرهنگ محمدحسن محمدی در خاتمه ضمن تاکید بر لزوم بکار گیری سرایدار و نگهبان در اماکن خصوصی و دولتی، افزود: بدون مشارکت و همراهی شهروندان، حصول امنیت مطلوب مقدور نیست؛ لذا از شهروندان تقاضا می شود ضمن توجه به اقدامات پیشگیرانه، هرگونه تردد مشکوک خودرو و افراد تابلو را بلافاصله از طریق شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

انتهای خبر/*