رئیس شورای شهرستان دماوند از حذف مجدد پرداخت عوارض فروش ماشین در دماوند و پیگیری های فرمانداری و نماینده مجلس شهرستان جهت رفع مشکلات و موانع گردشگری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند، نشست شورای اسلامی شهرستان دماوند پیش از ظهر امروز با حضور روسای ادارات جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و میراث فرهنگی شهرستان دماوند در ساختمان ۲ شهرداری برگزار شد.

محمود نقیبی در حاشیه این نشست در گفت و گو با تیتر دماوند اظهار داشت: در نشست امروز مسائل و مشکلاتی که در شهرستان مربوط به این سه اداره بود مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بحث حوزه گردشگری موانعی وجود دارد که به مربوط به قانون است، قرار شد تا با همکاری فرمانداری و نماینده شهرستان تلاش کنیم تا این موانع از سر راه سرمایه گذاران برداشته شود.

رئیس شورای شهرستان دماوند افزود: همچنین در خصوص رسیدگی به امامزادگان مشکلاتی با اداره اوقاف وجود دارد و به دلیل نداشتن بودجه رسیدگی به امامزادگان دارای مشکل شده است؛ اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان با ارائه مجوزهایی می تواند کمک کند تا مدیریت شهری و روستایی این بازسازی ها را انجام دهند.

نقیبی بیان کرد: اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان دماوند پیشنهاد داده است که روز ۲۴ شهریور که از سال ۱۳۱۰ به عنوان روز ملی دماوند نامگذاری شده در تقویم ثبت شود؛ قرار شد با همکاری فرمانداری و نماینده این موضوع پیگیری شود.

وی با اشاره به آتش سوزی های اخیر در شهرستان تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از باغات در شهرستان دماوند دچار حریق و از بین رفتن علف ها و چمن ها شدند؛ بسیاری از گردشگران در باغات برای گذراندن اوقات فراغت خود حضور پیدا کرده و عامل ایجاد برخی آتش سوزی ها شدند.

رئیس شورای شهرستان دماوند اضافه کرد: از سویی دیگر نیز حمله گراز های وحشی در برخی مناطق از جمله کیلان موجب از بین رفتن برخی درختان شده است؛ این دو موضوع می طلبد تا مسئولین مربوطه در جهاد کشاورزی و … با تسهیل در فنس کشی این باغات کمک کنند تا شاهد از بین رفتن آن ها نباشیم.

نقیبی در خصوص درخواست زمین برای مسکن جوانان در شهرستان خاطر نشان کرد: در بحث اقدام مسکن ملی ثبت نام ها انجام شده و در حال حاضر بنیادمسکن و زمین و شهرسازی در حال غربالگری هستند؛ هنوز زمینی برای این امر اختصاص داده نشده و ما در خال پیگیری این موضوع هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند تاکید کرد: یکی از موضوعات مهمی که خوشبختانه با پیگیری ها توانستیم به نتیجه برسیم عدم پرداخت عوارض مجدد برای فروش ماشین بود که فروشنده باید دو بار عوارض پرداخت می کرد؛ در حال حاضر دستور داده شده که در هر شهرداری ای عوارض پرداخت شود قبول است و نیاز به پرداخت مجدد نیست.

انتهای خبر/*