رِیس اداره منابع طبیعی شهرستان دماوند از رفع تصرف ۷ هزار متر مربع از اراضی ملی شهرستان دماوند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند،جمشید جویباری امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آزادسازی ۷ هزار مترمربع از اراضی ملی شهرستان دماوند اظهار داشت: در راستای اقدامات قانونی برای باز پس‌گیری اراضی ملی، اراضی تصرف شده در پلاک‌های ساران و حصار بالای این شهرستان با اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت از جنگل‌ها و مراتع با حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند و همکاری نیروی انتظامی از ید متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شد.

وی ادامه داد: همزمان با رفع تصرف از این اراضی، تمامی دیوار‌کشی‌ و فنس‌کشی‌ها و مستحدثات ایجاد شده بر روی این اراضی مورد تخریب قرار گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند بیان کرد: حفاظت از عرصه‌های ملی و منابع طبیعی اولویت مهّم و اساسی مجموعه منابع طبیعی محسوب می‌شود.

جویباری گفت:‌ عرصه‌های منابع طبیعی متعلق به تمامی نسل‌هاست، بر این اساس حفاظت از این سرمایه‌های ملی وظیفه‌ای همگانی به شمار می‌رود.

وی خاطر نشان کرد:‌ نقش مشارکت مردم در امر حفاظت از عرصه‌های ملی بسیار پراهمیّت است.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان دماوند افزود: بر همین اساس از عموم مردم درخواست می‌شود تا هنگام مراجعه به طبیعت ضمن مراقبت از عرصه‌های جنگلی و مرتعی، در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش‌سوزی‌های احتمالی مراتب را فوراً از طریق شماره ۱۵۰۴به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

انتهای خبر/د/*