فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دماوند با بیان اینکه ۴۰ برنامه شاخص در هفته دفاع مقدس در دماوند اجرایی خواهد شد، گفت: دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورا و امام حسین(ع) است.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند،روح الله عرب در نشستی با اضحاب رسانه به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس ظهر امروز ضمن تبریک این ایام بسیار ارزشمند و نورانی، اظهار داشت: چهلمین سالگرد اغاز دفاع مقدس را به گونه ای جشن می گیریم که در این ایام علاوه بر ۲۰۰ هزار شهید دفاع مقدس در این چهل سال نیز شهدای بزرگواری خاصه سید شهدای مقاومت شهید سلیمانی را در راه اسلام و وطن فدا کرده ایم.

وی با بیان اینکه متاسفانه در چهلمین سالگرد دفاع مقدس سردار رشید اسلام شهید سلیمانی حضور ندارند، افزود: امسال در ایام ماه محرم پویشی با عنوان ما ملت امام حسینیم و ما ملت شهادتیم راه اندازی شد؛ تلاقی این ایام با ایام دفاع مقدس حاکی از موضوعات و مسائلی است که در فرهنگ و سنت ما نهفته و عجین شده و آن نیز برگرفته از فرهنگ عاشورا و امام حسین(ع) است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دماوند با بیان ابنکه ما امروز میراث دار و پرچمدار این شهدا هستیم، گفت: در چهلمین سالگرد دفاع مقدس قرار داریم و برنامه هایی به همبن مناسبت پیش بینی شده است؛ مقام معظم رهبری دفاع مقدس را برگ زرینی در تاریخ انقلاب می دانند و ما وظیفه داریم این ارزش و گوهر گرانقدر را ارج نهیم.

عرب افزود: هفته دفاع مقدس با هدف تبیین معارف و آرمان ها و دستاوردهای سترگ حماسه دفاع مقدس در چهلمین سالگرد دفاع مقدس، ایثار، جهاد، خودباوری و پیروزی در برابر نظام سلطه بوده که در همین راستا اقداماتی را سپاه پیش بینی کرده است.

وی با بیان اینکه به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، ۴۰ برنامه شاخص پیش بینی شده است، گفت: هفته دفاع مقدس با صبح گاه و رژه خودرویی در سپاه دماوند آغاز شد؛ همچنین راه اندازی حسینیه مجازی با توجه به ایام سوگواری، برگزاری مسابقات ورزشی، رایانه ای، برپایی نمایشگاه در حوزه های مقاومت از سایر برنامه هاست.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دماوند تاکید کرد:‌ یکی از برنامه های شاخص ما تهیه و توزیع لوازم التحریر به نیت شهدا در نقاط مختلف شهرستان است، بسته هایی به تعداد شهدا تهیه شده که به نیت شهدا به خانواده های نیازمند اهدا خواهد شد.

عرب ادامه داد:‌ بازدید از خانواده شهدا، برنامه سه شنبه های مهدوی، برگزاری مسابقات کتابخوانی، به صورت مجازی و واقعی، برنامه نجوای با شهدا، ویزیت رایگان پزشک، راه اندازی کاروان مقاومت در سطح شهرها که نمادی از کاروان دفاع مقدس با یاد و خاطره ان ایام و ایجاد شور و اشتیاق
مسابقات مقاله نویسی در جابان، هماهنگی با بسیج دانش آموزی در خصوص رنگ آمیزی خطوط مزار شهدا، مانور فرهنگی از سایر برنانه هاست.

وی خاطر نشان کرد: همچنین ادامه طرح کمک مومنانه به نیابت از هر شهدا، راه اندازی مجدد کارگاه تولید ماسک در بخش رودهن، یادواره شهدا و سه سالگان حسینی در حوزه ۱۱، تشکر از مدافعان سلامت، غبار روبی و عطر افشانی در سراسر شهرستان، برگزاری شهید آبروی محله مصاحبه از مادران شهید و تهیه کلیپ ارائه مشاوره حقوقی رایگان، توزیع ۱۱۰ بسته معیشتی از جمله برنامه های سپاه دماوند در هفته دفاع مقدس است.

انتهای خبر/*