رئیس حوزه قضائی بخش رودهن از دستگیری ۱۴ نفر از کارمندان شهرداری رودهن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا تقیان رئیس حوزه قضائی بخش رودهن امروز در جمع خبرنگاران در خصوص بازداشت شهردار و یکی از اعضای شورای شهر رودهن اظهار داشت: پیرو گزارش های مردمی و اعلام نارضایتی مردم و بازدید هایی که صورت گرفته از ساخت و ساز های غیر مجاز متوجه شدیم این ساخت و سازهای غیر مجاز با هدایت شهرداری و عوامل شهرداری صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ما از طریق حفاظت اطلاعات وزارت اطلاعات وارد شدیم، بیان کرد: پس از تحقیقات مشخص شد این افراد برای هر باب ساخت حدود ۴۰۰ میلیون ریال رشوه دریافت می کردند و به حساب شخصی واریز و مجوز ساخت و ساز صادر می کردند.

رئیس حوزه قضایی بخش رودهن تصریح کرد: بر این اساس ۱۴ نفر از عوامل شهرداری رودهن در خصوص پرونده ساخت و ساز های غیر مجاز در بخش رودهن بازداشت و تفهیم اتهام شدند که از این ۱۴ نفر، سه نفر با قرار وثیقه آزاد هستند و ۱۱ نفر دیگر تحت قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.

تقیان با اشاره به این که شهردار و یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رودهن جزو متهمان هستند، بیان کرد: دیگر افراد کارمندان واحد های فنی و شهرسازی، املاک و مالی هستند.

وی خاطر نشان کرد: مبلغ ارتشا کامل مشخص نیست اما افراد تا کنون به دریافت حدود ۴۰ میلیارد ریال وجه نقد و مقداری زمین و آپارتمان در رودهن، تهران و مشهد اغراق کردند؛ تحقیقات تکمیلی ادامه دارد و به دنبال شناسائی اموال نامشروعی که این افراد به دست آوردند هستیم.

انتهای خبر/*