رئیس ستاد انتخابات استان تهران با اساره به اینکه میانگین سن داوطلبین بیشتر جوان است، گفت: ۳۸۶۸ نفر به عنوان داوطلب کاندید مجلس شورای اسلامی در استان تهران ثبت نام کردند.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند، حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان تهران در نشست خبری که با حضور خبرنگاران در شهرستان دماوند برگزار شد، اظهار داشت: ستاد انتخابات استان تهران را در نیمه اول اردیبهشت به عنوان نخستین استان کشور، تشکیل داده با حکم استاندار اعضا تشکیل شدند.

وی با بیان اینکه عملا کار شروع و بعد از چهار روز نخستین جلسه را داشتیم، افزود: برای انجام هماهنگی های جزئی و برای اینکه وارد جزییات فرمانداری ها و ستادهای انتخابات شویم برخی جلسات را در حوزه های انتخابیه های شهرستان ها برگزار می کنیم.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران بیان کرد: پانزدهمین جلسه ستاد انتخابات امروز در شهرستان دماوند تشکیل شد.

حسن بیگی گفت: مباحثی که مربوط به حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه بود از جمله هماهنگی عوامل اجرایی، آموزش نمایندگان فرماندار و بخشدار و عمده مباحثی که در جهت روان شدن انتخابات کمک می کند از جمله موضوعاتی بود که امروز در جلسه مطرح شد.

وی در پاسخ به خبرنگاران در خصوص اجازه تغییر حوزه انتخابیه کاندیدا پس از ثبت نام، گفت: طبق قانون داوطلبان یکبار می توانند حوزه انتخابیه خود را تا ۱۵ روز قبل از اخذ رای تغییر دهند و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران تصریح کرد: ۳۷ هیات اجرایی در تهران تشکیل شده است، که این افراد در برابر اموری مانند تبلیغات زودتر از موعد داوطلبین مسئول اند.

حسن بیگی تاکید کرد: اگر داوطلبین شروع به کار تبلیغاتی کرده باشند باید حتما به استان گزارش داده شود که این موضوع در تایید صلاحیت انان نیز موثر خواهد بود.

وی تصریح کرد: ما نباید خودمان از روز ثبت نام مبلغ شخص یا جناح خاصی باشیم و اگر اجازه پخش اسم یا مصاحبه در دماوند وجود نداشته صرفا بنابراین بوده تا قانونمند عمل کنیم و با توجه به اینکه صلاحیت افراد به هر دلیلی تایید نشده باشد آبروی شخص داوطلب حفظ شود.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران خاطر نشان کرد: ۳۸۶۸ نفر داوطلب کاندیدای مجلس شورای اسلامی در استان تهران شدند که از این تعداد ۸۳% اقایون و ۱۷% خانوم ها هستند.

حسن بیگی اضافه کرد: همچنین از این تعداد ۲۴% سابقه داوطلبی، ۲۵% سابقه ایثارگری و ۴% سابقه نمایندگی دارند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه داوطلبان بیشتر جوان بوده اند، تاکید کرد: گروه های سنی ۳۰ تا ۳۵، ۵۷۰ نفر و ۳۶ تا ۴۰ سال ۸۳۲ ثبت نام کرده اند که که این نشان می دهد سن داوطلبان رو به جوانی بوده است.

 

انتهای خبر/*