فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اینکه تمام سازمان ها، شرکت ها و نهادهای مردمی برای تامین تجهیزات بهداشتی و درمانی تلاش می کنند، گفت: خط تولید کارخانه ای در شهرک صنعتی تعویض و در حال تولید اسپری ضد عفونی به نام دماوند است.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند،مجید صفری در جمع خبرنگاران در خصوص فعالیت ها برای مبارزه با ویروس کرونا در شهرستان دماوند اظهار داشت: موضوع قرنطینه کردن، ضوابط و شرایط خاصی دارد و حتماً باید در این خصوص از ستاد ملی کشور مجوز صادر شود و ما این مجوز را نداشتیم.

وی ادامه داد:‌ برخی از شهرها به صورت موقت این کار را انجام دادند، اما در موضوع‌های ملی کسی نمی‌تواند به صورت جزیره‌ای عمل کند.

فرماندار شهرستان وماوند بیان کرد: بنابراین اگر بخواهیم به صورت برنامه‌ریزی و کارشناسی‌شده پیش رویم، باید حتماً هماهنگی در کل کشور صورت گیرد.

صفری گفت:‌ با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با ستاد استانی و برپایی جلسات، اقدامات خوبی در شهرستان دماوند صورت گرفت؛ سیاست ما بر این بود که بتوانیم بهترین راه مورد توصیه بهداشت را در نظر بگیریم و زنجیره وصل کرونا را قطع کنیم که برای رسیدن به این موفقیت، بهترین راه ماندن مردم در خانه است.

وی با بیان اینکه باید ارتباط مردم با یکدیگر به صورت فیزیکی قطع شود، تصریح کرد: در این خصوص اقداماتی در شهرستان دماوند انجام شد، در خصوص کاهش ساعت فعالیت اصناف، از کسبه شهرستان دماوند تشکر می‌کنیم که به خاطر سلامت مردم از حقوق و سود خود گذشتند.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: این امر نشان می‌دهد که سطح همکاری و اعتماد کسبه و هماهنگی مسؤولان در دماوند بالاست، علاوه بر این ساعت کار ادارات را در شهرستان دماوند محدود کرده و اعلام کردیم که کارکنانی که مشکل و بیماری دارند، سر کار حاضر نشوند.

صفری با اشاره به اینکه دستگاه‌های خدمات‌رسان و عضو ستاد حتماً در شهرستان حضور دارند، افزود: تلاش ما این است که همه افراد اعم از انجمن‌های مردم نهاد، احزاب، امناها و همه دستگاه‌ها تلاش کنند تا بتوانیم حضور مردم را کمتر کرده و در مدت کوتاهی مردم در خانه بمانند.

وی در خصوص کاهش ساعات کاری اصناف در شهرستان بیان کرد: تقریباً از ساعت ۱۶ به بعد پیک حضور مردم را در خیابان‌ها به دلیل خرید شاهد بودیم که این امر خطراتی ایجاد می‌کرد؛ در خصوص هماهنگی با شهرستان‌های همجوار برای کاهش ساعت فعالیت اصناف، این موضوع در نشست ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در استان تهران مطرح و تأیید شد و فرمانداران پردیس و فیروزکوه نیز استقبال کرده و وارد عمل شدند.
:
فرماندار شهرستان دماوند تاکید کرد: از ابتدای آغاز به کار ستاد، حوزه پشتیبانی ما به کمک اصناف و بهداشت همه تلاش خود را کرده که بتواند اقلام بهداشتی و مورد نیاز شهروندان و شبکه درمان را فراهم کند.

صفری اضافه کرد: با توجه به هجوم این ویروس و افزایش مصرف، مانند همه نقاط کشور قدری دچار کمبود شدیم، اما همه تلاش خود را انجام دادیم؛ در این راستا گروه‌های مردمی، اصناف، کارخانه‌ها و کارگاه‌ها وارد شدند.

وی خاطر نشان کرد: در این خصوص خط تولید کارخانه‌ای در شهرک صنعتی عوض شد و در حال تولید اسپری ضدعفونی به نام دماوند است؛ با توجه به مجوز استاندار در خصوص هزینه ارزش افزوده برای تأمین اقلام مورد نیاز بیمارستان‌ها و با اعتباراتی که داریم، همه اقلام، داروها و کالاهای مورد نیاز را تأمین می‌کنیم.

فرماندلر شهرستان دماوند ضمن تقدیر از پزشکان و پرستاران به عنوان مدافعان سلامت، خاطر نشان کرد: امیدواریم که در هفته پیش رو این کمبودها را به حداقل برسانیم و بتوانیم کادر پزشکی و درمانی را به خوبی حمایت کنیم تا کمبودی احساس نکنند.

تلاش تمام سازمان ها، شرکت ها و نهادهای مردمی برای تامین تجهیزات بهداشتی و درمانی

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اینکه تمام سازمان ها، شرکت ها و نهادهای مردمی برای تامین تجهیزات بهداشتی و درمانی تلاش می کنند، گفت: خط تولید کارخانه ای در شهرک صنعتی تعویض و در حال تولید اسپری ضد عفونی به نام دماوند است.

 

انتهای خبر/*