نماینده منتخب مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: ما در بدو ورود به مجلس یازدهم نیاز داریم تا با تصویب طرح های ضربتی و یک فوریتی تاثیر خود را گذاشته و سپس مراقبت و نظارت کنیم تا مصوبات مجلس به خوبی انجام شود.

سید احمد رسولی نژاد در گفت و گو باپایگاه خبری تیتر دماوند،با توجه به آغاز مجلس یازدهم در روزهای اخیر و با بیان تینکه اولویت مجلس یازدهم بحث های اقتصادی است، اظهار داشت: یکی از موارد مهمی که مجلس یازدهم به آن خواهد پرداخت موضوع جهش تولید است.

وی با بیان اینکه ما در گام نخست باید موانع تولید را برطرف کنیم، گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۴ کارگروه در این زمینه تشکیل شده است و اقتصاددان های بزرگ در حال طراحی و بررسی هستند.

نماینده منتخب مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یک بحث برمی گردد به بحث قانون، ما باید ببینیم که قانون ما و قوانین فعلی آیا برای حمایت از تولید کننده کافی است یا یا اینکه دارای خلا قانونی هستیم.

رسولی نژاد تصریح کرد: البته در برخی موارد هم می توان گفت قانون وجود دارد اما بد و سلیقه ای عمل می شود یا قانون داریم اما آئین نامه های اجرایی خوب تصویب نشده است.

وی با اشاره به اینکه برخی از مشکلات ما به بی ثباتی قانون باز می گردد، افزود:بخشی از مشکلاتی که ما داریم نیز بسته به دستورالعمل ها و بخشنامه هایی است که دولت صادر می کند و همین موارد مشکلاتی را برای تولید کنندگان و صادرکنندگان به وجود آورده، زیرا این قوانین که متغیر است باعث می شود تا تولید کننده و صادر کنند تکلیف خودش را نداند.

نماینده منتخب مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به طور حتم ما نیاز داریم در بدو ورود به مجلس یازدهم با تصویب طرح های ضربتی و یک فوریتی تاثیر خود را بگذاریم.

رسولی نژاد با اشاره به اینکه حمایت از فرمایشات مقام معظم رهبری نباید شعاری باشد، خاطر نشان کرد: ایشان سال هاست که برای انتخاب شعار سال وقت می گذارند و با دقت بسیار نام هر سال را انتخاب می کنند؛ بنابراین اینکه دولت یا مجلس فقط اطلاعیه صادر کنند، یا بیانیه داده و یا بنری چاپ کنند مشکلی را حل نمی کند و ما باید عمل کنند.

وی با بیان اینکه اقدامات دولت و مجلس در اجرایی کردن این شعارها کافی نبوده و نیست، تصریح کرد: عملا در اجرا هیچ مشکلی از تولید کنندگان و حتی در بخش صنعت نیز هیچ مشکلی را از کشاورزان رفع نکرده است.

نماینده منتخب مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث کشاورزان ما حمایت از آن ها و اصلاح شبکه توزیع مشکل داریم به صورتی که تولید بسیار ارزان اما در بحث توزیع بسیار گران به دست مصرف کننده می رسد.

رسولی نژاد در ادامه بیان کرد: البته در کنار مباحث اقتصادی مشکلات دیگری در اجتماع مانند کاهش ازدواج، افزایش طلاق و… است که مجلس آینده باید به آن بپردازد.

وی با بیان اینکه مقابله با تورم، رکود و گرانی بیکاری جزو اولویت های ماست، افزود: ما نباید انتظار داشته باشیم دولت فعلی اقدامات زیادی جدی ای داده باشد، زیرا نه تنها در این دولت آمار بیکاران کاهش پیدا نکرده بلکه افزایش نیز داشته است.

نماینده منتخب مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این دولت بسیار ضعیف بوده یا نمی خواهند کاری کنند یا توانایی کار کردن ندارند.

رسولی نژاد افزود: متاسفانه تعداد زیادی از کارخانه جات و کارگاه ها در این دولا تعطیل شده و تعداد زیادی از کارگران بیکار شده اند.

وی تاکید کرد: بنابراین باتوجه به اینکه دولت فعالیت چندانی در خصوص رفع برکاری نکرده است، مجلس باید پای کار آمده و با تسهیل کردن قوانین و تصویب طرح های فوریتی این موضوع را حل کند و مراقبت و نظارت شود تا مصوبات مجلس به خوبی انجام شود.

انتهای خبر/*