رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند از تحول قابل توجه در ورزش های همگانی در شهرستان دماوند با توجه به تلاش این هیات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند،نشست هم اندیشی رئیس و اعضای هیات همگانی شهرستان دماوند با مقدم رئیس اداره ورزش و جوانان در محل اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند برگزار شد.

مقدم رئیس اداره ورزش و امور جوانان شهرستان دماوند در این نشست ضمن تشکر از زحمات و تلاش های هیات همگانی شهرستان در خصوص ایجاد تحول قابل توجه اظهار داشت: مربیان ورزشی مهارت های ورزشی را به افراد و تیم ها ورزشی آموزش می دهند. آنها افراد مبتدی را به حرفه ای تبدیل می کنند.

وی ادامه داد: مربیان به افراد کمک کرده تا حداکثر توانایی بالقوه خود را برای استفاده در رشته ورزشی مورد نظر خود به کار گیرند.پس ضرورت داشته تا جهت ارتقاءتلاش نمایند.

در ادامه دکتر صالح نیا رئیس هیات ورزش های همگانی با اشاره به توسعه رشته آمادگی جسمانی لظهار کرد: تمامی مربیان باید در جلسات، سمینارها و همایش های کمیته آمادگی جسمانی هیات حضور داشته باشید.

وی افزود: برنامه ها و فعالیتهای مربیان و باشگاه ها در طول سال توسط بازرسین هیات رصد می شود.

رئیس هیات ورزش های همگانی گفت: در روستاهای اطراف شهرستان با همکاری دهیاران محترم از حضور مربیان هیات جهت ترویج ورزش همگانی استفاده می شود.

صالح نیا با اشاره به اینکه بانک اطلاعاتی مربیان و داوران بروزرسانی شود، تصریح کرد: مشکلات ورزشی و کاری خود را با اعضای هیات در میان بگذارید؛ کارگاه ها و کلاسهای ارتقاء درجه مربیگری در دماوند برگزار می کنیم.

همچنین در ادامه این نشست دکتر حنانی نایب رئیس امور بانوان بیان کرد: امروزه برای اینکه بتوانید به عنوان یک مربی ورزشی کارآمد فعالیت کنید باید دارای مدارک تحصیلی بالا و مرتبط باشید.

وی گفت: عقیده بر آن است که هیچ چیز نمی تواند جایگزین دانش مربی در زمینه تکنیک ها قوانین و مقررات و راهبردهای یک رشته ورزشی گردد.

نایب رئیس امور بانوان افزود: فقدان دانش در آموزش مهارتها خطر آسیب و ناامیدی پس از شکستهای پیاپی را بدنبال دارد هر چه دانش مربی در زمینه آموزش مهارتهای پایه رشته ورزشی بیشتر باشد و هر چه بیشتر درباره تربیت صحیح این مهارتها آگاهی وجود داشته باشد و از علوم مربوط به مربیگری اطلاعات زیادتری داشته باشد ورزشکاران او بیشتر لذت می برند و شان و احترام و اعتبار زیادی برای مربی تامین می شود.

حنانی اضافه کرد: آگاهی های مربیان از طریق تجارب شخصی، استناد به منابع معتبر و استناد به منطق و استدلال یا تحقیقات علمی بدست می آید.

انتهای خبر/*