مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران با بیان اینکه ۳۰ کیلومتر از شبکه جمع آوری فاضلاب دماوند در حال اجراست، گفت: تاسیسات فاضلاب شهر دماوند نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند، رحمت اله محمدی اظهار داشت: طرح ایجاد تأسیسات فاضلاب شهر دماوند برای افق ۱۴۲۵ طراحی شده است که حدود ۲۵۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب برای این افق پیش‌بینی شده است.

وی افزود: هزینه برآورد شده برای اجرای این پروژه نزدیک به ۱۸۰ میلیارد تومان است و یک تصفیه‌خانه فاضلاب نیز با ظرفیت ۱۶ هزار مترمکعب در شبانه‌روز برای آن دیده شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران عنوان کرد: این پروژه همچنین شامل یک خط انتقال به طول حدود ۷ کیلومتر با قطر ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی‌متر است که در عمق‌هایی تا حدود ۲۱ متر نیز امتداد دارد، در نظر گرفتن یک ایستگاه پمپاژ از دیگر ویژگی‌های این پروژه است.

محمدی ادامه داد: در حال حاضر حدود ۳۰ کیلومتر از شبکه جمع‌آوری فاضلاب به مبلغ حدود ۱۴ میلیارد تومان در حال اجراست.

محمدی عنوان کرد: پیمانکار خط انتقال فاضلاب نیز مشخص و عملیات اجرایی آن با مبلغ ۲۵ میلیارد تومان آغاز شده است که با برآورد تعدیل‌های مربوطه قیمت تمام شده آن بیش از ۳۵ میلیارد تومان می‌شود.

وی گفت: براین اساس ایجاد کل تأسیسات فاضلاب شهر دماوند نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که مستلزم تأمین اعتبار از محل منابع عمومی دولت است و حتماً باید از ردیف اعتباری از منابع عمومی گشایش یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران بیان کرد: جهت مساعدت و حل برخی از مسائل زیست محیطی، از محل جاری نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان پیمان منعقد شده است و فرماندار دماوند قول هماهنگی‌های لازم جهت پیش بینی این ردیف اعتباری را داده است.

*تملک محل تصفیه خانه‌ شهرهای کیلان و آبسرد در دست پیگیری است

محمدی افزود: برای شهرهای کیلان و آبسرد نیز مطالعات انجام شده و محل تصفیه‌خانه مشخص شده است، وقتی مطالعات اول و دوم به اتمام رسیده یعنی این طرح در شرکت آبفای کشور نیز به تصویب رسیده است.

وی بیان کرد: به منظور ایجاد تأسیسات فاضلاب در این شهرها نیز به اعتبارات ملی و گشایش ردیف اعتباری نیازمند هستیم، محل تصفیه خانه‌ها در دست پیگیری جهت تملک هستند و در صورت تأمین اعتبار از محل منابع عمومی می‌توانیم این پروژه‌ها را شروع کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران گفت: جانمایی تصفیه‌خانه، شبکه و فاز یک و دو انجام شده و در شرکت آبفا تصویب شده است و شروع کار فقط مستلزم گشایش ردیف اعتباری است.

*۷۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب در رودهن انجام شده است

محمدی ادامه داد: از آنجا که در رودهن ردیف اعتباری موجود بود، حدود ۷۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب انجام شده و خط اصلی به اتمام رسیده است.

وی بیان کرد: اسناد مناقصه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر رودهن نیز به ظرفیت حدود ۲۵ هزار مترمکعب در شبانه‌روز تهیه و ارزیابی کیفی پیمانکاران انجام شده است.

*اتمام ۷ کیلومتر اجرای خط انتقال شبکه جمع‌آوری فاضلاب دماوند/ تصفیه‌خانه فاضلاب شهر رودهن با اختصاص بودجه تا پایان سال کلنگ‌زنی می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران افزود: در رودهن به علت اینکه از فهرست‌های خاص استفاده شده است باید مجوزهای لازم را از سازمان برنامه و بودجه اخذ کنیم که تا پایان سال کلنگ زنی صورت گیرد.

محمدی خاطرشان کرد: ۳۰ کیلومتر از شبکه جمع‌آوری فاضلاب دماوند در حال اجراست که حدود ۷ یا ۸ کیلومتر انجام شده و احتمالاً تا ۷ یا ۸ ماه آینده برنامه‌های پیش‌بینی شده محقق می‌شوند.

وی عنوان کرد: پیمانکار منتخب برای اجرای خط انتقال نیز از پیمانکاران درجه یک و خوب است که کل لوله‌ها را خریداری کرده و امیدواریم ۷ کیلومتر را براساس زمان‌بندی مشخص به اتمام برساند.

انتهای خبر/*

  • منبع خبر : تارود