فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه دشمن بدنبال دلسرد کردن جامعه برای شرکت در انتخابات است گفت: بانوان باید در خانواده های خود مشارکت در بحث انتخابات را رواج دهند.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند،صفری فرماندار دماوند در نشست مجمع مشورتی امور بانوان این شهرستان با بیان اینکه احساس مسئولیت کردن در جامعه مسئله بسیار با اهمیتی است اظهار داشت: اگر دیگر کشورها شاهد پیشرفت هستند مصوب آن مشارکت های گروهی است.

وی تصریح کرد: بانوان از نظر جمعیتی نیمی از جامعه هستند اما از لحاظ تربیتی، روانی و آموزشی، بانوان همه جامعه هستند و باید کل موضوعات را به بانوان تعمیم دهیم.

وی گفت: مجمع مشورتی بانوان باید یک جمع بسیار مهم و تاثیر گذار باشد اما شرط آن این است که به صورت تشکیلاتی اداره شود و متکی به فرد برای اداره آن نباشد، یک چهارچوب خاص و هدفمند برای آن قرار دهید، زمینه فعالیت ها را بطور دقیق مشخص کنید و برای هر بخش از کارشناس تخصصی آن استفاده کنید.

فرماندار دماوند ادامه داد: بانوان باید حتما در حوزه بهداشت، بهزیستی، اشتغال، هنر، آموزشی و… ورود کنند بهترین کار در این حوزه ها تشکیل کمیته های مربوط به هر بخش و انجام کار منسجم و دارای چهارچوب است، شهرستان دماوند به دلیل وسعت و ظرفیت آن بر خلاف شهرستان های دیگر کشور از جمعیت بالایی برخوردار است.

صفری با بیان اینکه با توجه به جمعیت دماوند چرا استعدادهای آن شکوفا نمی شود اظهار کرد: مشکل کار بی برنامگی است، اگر برنامه ای هم باشد قائم به شخص می شود و این ساختار بسیار غلط است.

وی عنوان کرد: مهمترین کار مجمع مشورتی تهیه لیستی از بانوان منطقه دماوند می باشد که امروز با گسترش فناوری بسیار کار ساده ای شده، این کار از اهمیت بالایی برخودار است چون در مواقع لازم با مراجعه به این لیست به راحتی می توان از بانوان که در آن حیطه به آن نیاز است استفاده کرد.

وی افزود: من از روز اولی که فرماندار شدم سند توسعه شهرستان دماوند مدنظرم بود که در این باره تلاشهای زیادی صورت گرفت، با استان هم بحث های متفاوتی شد، در حال حاضر سند توسعه شهرستان ابلاغ شده اما پیشرفت راضی کننده ای نیست ولی همین نقطه شروع کار شهرستان است.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که در اسفند ماه سال جاری برگزار می شود بیان کرد: تمام برنامه های مربوط به انتخابات را مطابق فرمان وزیرکشور انجام شده، در بسیاری از موارد جلوتر از برنامه هم پیش رفتیم تا اگر مجبور شدیم انتخابات را زود تر از زمان موعد انجام دهیم دچار مشکل نشویم.

وی با اشاره به لزوم ارتباط مسئول تشکل امور بانوان با ستاد انتخابات شهرستان دماوند عنوان کرد: باید از توانایی بانوان در بحث انتخابات استفاده شود، حضور بانوان در بحث انتخابات بسیار مهم است، آنچه که الان ما به دنبال آن هستیم حضور پر رنگ مردم می باشد، بانوان باید در خانواده های خود مشارکت در بحث انتخابات را رواج دهند.

فرماندار دماوند گفت: دشمنان ما تمام تلاش شان را می کنند تا مردم ایران را برای شرکت در انتخابات دل سرد کنند.

صفری در ادامه با اشاره به موضوع اشتغال بانوان اذعان کرد: اگر بانوان وارد میدان شوند این نوید را می دهم که ما هیچ بانوی بیکاری نخواهیم داشت، در حوزه اشتغال های خانگی باید با توجه به مصرف و بازار خرید، محصولات خانگی را وارد بازار کنیم.

وی با اشاره به تحریم ها اقتصادی یادآور شد: با وجود تحریم های موجود صادرات کار سختی است ولی نشدنی نیست.

وی خاطرنشان کرد: برای عرضه صنایع دستی بانوان باید در شهرستان یک نمایشگاه وجود داشته باشد که به راحتی بتوان آن را به مصرف کننده ارائه داد.

 

انتهای خبر/*