سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند در نشست ویدئو کنفرانس ستاد مبارزه با کرونا با استاندار تهران گفت: امکانات شهرستان دماوند در حوزه بهداشت و درمان پاسخگوی مسافران حاضر در این شهرستان نیست.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند،مهدی حیدری، روز پنجشنبه در نشست ستاد مبارزه با کرونا در سطح استان تهران که به ریاست استاندار تهران و تمامی فرمانداران شهرستان های استان تهران به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با اشاره به آخرین وضعیت شهرستان دماوند در راستای مبارزه با ویروس کرونا اظهار داشت: شرایط شهرستان دماوند با بسیاری از شهرستان‌های استان تهران متفاوت است.

وی افزود: بسیاری از شهرستان‌ها با کاهش جمعیت و مسافرت شهروندان آن ها به شرق استان تهران خطر کمتری در این خصوص متوجه شان هست.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند ادامه داد: ما در حال حاضر با ورود مسافران، میزبان حدود ۳ تا ۴ برابر جمعیت آماری شهرستان دماوند هستیم.

حیدری بیان کرد: امکانات ما در حوزه بهداشت و درمان پاسخگوی مسافران حاضر در این شهرستان نبوده و همچنین با ورود مسافران، شرایط در بحث نیروی انسانی سخت‌تر شده است.

وی تصریح کرد: امکانات موجود در بیمارستان شهرستان دماوند تا خردادماه سال جاری پیش‌بینی شده، اما ممکن است که با توجه به شرایط حاضر از نظر نیروی انسانی مشکلاتی ایجاد شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: میهمانان نوروزی ما در شهرستان دماوند مستقر شده و حضور دارند، این افراد ساعاتی برای خرید مواد غذایی در خیابان‌ها حضور می‌یابند و این امر تهدید بزرگی برای شهرستان به حساب می آید.

حیدری عنوان کرد: این روند می‌تواند در روزهای آتی با بازگشت مسافران تهدیدی برای شهر تهران نیز به حساب آید؛ بر همین اساس لازم است تدابیر لازم در این خصوص اندیشیده شود.

وی گفت: نشست شورای تأمین و ستاد مبارزه با شیوع کرونا به صورت همزمان در شهرستان دماوند برگزار میشود و در این راستا تدابیری نیز پیش‌بینی شده، اما لازم است اختیارات بیشتری در شهرستان دماوند در نظر گرفته شود تا مسافران با شرایط خاص در دماوند حضور یابند.

انتهای خبر/د/*