رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند گفت: امتحانات نهایی پایه دوزادهم در دماوند با رعایت پروتکل های اجتماعی برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند،مهرداد پورفتحی در حاشیه نشست شورای آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص بازگشایی مدارس اظهار داشت: ما از ابتدای بحث کرونا از اسفند ماه وزارت آموزش و پرورش چند سناریو در نظر داشت؛ نخستین بحث شبکه آموزش بود که درصدی از دانش آموزان را راه اندازی کرد.

وی ادامه داد: با راه اندازی شبکه شاد درصد دیگری نیز از دانش آموزان از آموزش بهره برده اما عده ای از دانش آموزان نتوانستند با فضای مجازی مشکلات درسی خود را حل کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند بیان کرد: وزارت اموزش و پرورش طبق تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا دستور العملی صادر شد که تمامی مدارس ابتدایی و متوسطه از ۲۷ اردیبهش ماه تنها به منظور رفع اشکال به مدت یک ماه با رعایت پروتکل های بهداشتی مدارس دایر شدند.

پورفتحی با اشاره به اینکه حضور دانش آموزان الزامی نیست، گفت: در هفته نخست بازگشایی تمام مدارس مطابق برنامه هفتگی باید در مدارس حضور داشته باشند؛ اما در دوره ابتدایی چون پایه اول بسیار با اهمیت تر است باید بیشتر مورد نظر قرار بگیرد و اگر معلم تشخیص دهد دانش آموزان باید در مدارس حضور داشته باشند.

وی تصریح کرد:‌ به غیر از پایه اول ابتدایی سایر پایه ها ارزشیابی آن ها به صورت غیر حضوری انجام خواهد شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند افزود: در خصوص دانش آموزان کار و دانش و فنی و حرفه ای چون آموزش مهارت دارند باید نحوه مهارت های دانش آموزان پس از برنامه ریزی شورای مدرسه و مدیر مدرسه انجام شود.

پورفتحی گفت: در خصوص امتحانات پایه های هفتم و و هشتم و دهم و یازدهم به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد؛ پایه نهم چون نمره ها در هدایت تحصیلی تاثیر دارد به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: در نشست امروز گزارشی در خصوص فعالیت های اداره در زمان کرونا ارائه داده شد؛ همچنین چون امتحانات پایه دوازدهم به صورت حضوری برگزار می شود، تمام نکات بهداشتی با فاصله گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد.

انتهای خبر/پ/*