سید احمد رسولی نژاد در نشست شورای اسلامی شهرستان دماوند گفت: در حال حاضر ۳۶۰ نخبه‌ای که در ۱۴ کارگروه گردشگری، فرهنگی، علمی، ورزشی، تحقیقاتی، اقتصادی، عمران و صنعتی دعوت شده‌اند به صورت گروهی اقدامات لازم را آغاز کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند، رسولی‌نژاد، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در پنجمین نشست شورای اسلامی شهرستان دماوند در سال ۹۹ و سی و ششمین نشست در پنجمین دوره شورای اسلامی گفت: به منظور مشورت‌گیری جهت اتخاذ تصمیمات، نسبت به ایجاد ۱۴ کارگروه در شهرستان اقدام شده است که شامل کارگروه‌های گردشگری، فرهنگی، علمی، ورزشی، تحقیقاتی، اقتصادی، عمران و صنعتی می‌باشند.
وی اظهار کرد: در حال حاضر ۳۶۰ نخبه‌ای که در ۱۴ کارگروه دعوت شده‌اند به صورت گروهی اقدامات لازم را آغاز کرده اند.
رسولی‌نژاد افزود: سال گذشته تخصیص اعتبارات عمرانی در کشور بین ۱۳ تا ۱۸ درصد بوده اما امسال شرایط برای کار کردن سخت‌تر شده است.
وی ادامه داد: از نمایندگانی نیستم که سوار بر خودرو شده و به مسکن مهر بروم و از شیشه خودرو را به مشکلات مردم نظاره کنم و در نهایت با بیان اینکه دولت بودجه ندارد ، بروم. وظیفه خود می‌دانم که به عنوان نماینده پیگیر مطالبات مردم بوده و تلاش می‌کنم تا حتی در شرایط بد اقتصادی حق مردم را از دولت بگیرم.
نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از مشکلات عمده این است که در استان تهران مستقر هستیم، وقتی صحبت از استان تهران می‌شود، همه اذهان به سمت شمال شهر تهران و امکانات ویژه می‌رود، شهرستان‌های این استان بیش از ۵ میلیون نفر جمعیت دارند که نزدیک به ۱۰ برابر استان سمنان می‌باشد، اما سمنان ۱۰ برابر استان تهران اعتبار دارد.
وی با بیان اینکه مشکلات موجود باید با مشورت و تعامل حل و فصل شوند، اظهار کرد: تعداد زیادی از روستاها اعلام کرده‌اند که طی ۱۲ سال گذشته هیچ مسئولی اعم از نماینده، فرماندار و بخشدار به روستا سر نزده‌اند.
سید احمد رسولی نژاد با اشاره به کارشکنی‌های ادوار گذشته مجلس گفت: اغلب کلنگ‌زنی‌ها نمایشی بودند در حالیکه اعتباراتی وجود نداشت، برای بیمارستان دماوند نیز به دروغ کلنگ بیمارستان ۹۶ تختخوابی به زمین زده شده بود در حالی که ۳۲ تختخواب بیشتر نبود و امروز به ۶۴ تختخواب رسیده است.
وی اظهار کرد: بعد از برملا شدن مدارک مبنی بر ۳۲ تختخوابی بودن بیمارستان دماوند، بدون داشتن هیچ اعتباری و از محل‌ اعتبارات کرج بیمارستان ساخته شد.
رئیس مجمع نمایندگان استان تهران افزود: سوم خرداد که نماینده وقت مجلس با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی قصد کلنگ زنی مرکز درمانی رودهن را داشتند ، اما یکی از اعضای شورای شهر و شهردار اعلام کردند که زمینی برای این مهم واگذار نشده و هیچ اعتباری وجود ندارد.
وی در ادامه با اشاره به تماس تلفنی با استاندار و جلوگیری از این موضوع نمایشی تصریح کرد: بعد از گذشت یک ماه، معاون وزیر تعاون در خصوص تحویل زمین جهت احداث پلی کلینیک بخش رودهن طی نامه‌ای اعلام می‌کند که مطابق قانون، راه اندازی این مرکز درمانی در پیوست عمرانی مصوب هیات مدیره و هیات امنای سازمان در سال ۹۲ لحاظ نشده است.
وی با اعلام عدم کلنگ زنی های بی اعتبار در شهرستان دماوند در این دوره گفت: با عاملان اینگونه اقدامات برخورد خواهم کرد.
نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هفته گذشته در مجلس یازدهم با بیش از ۲۰۰ رای طرح دو فوریتی ارائه قیر رایگان تصویب شد که کمکی خوب در شرایط بد اقتصادی به شمار می‌رود.
وی در ادامه اشاره کرد: طراحی ، بازنگری و اجرای طرح هادی با جدیت در حال پیگیری است، با اغلب وزیران دیدار صورت گرفته و مصوبات مناسبی ایجاد شده است که اجرای آنها اهمیت دارد.
سیداحمد رسولی‌نژاد در ادامه افزود: اگر منافع ملی را بر منافع شخصی و باندی و جناحی ترجیح دهیم قطعا کشور آباد می‌شود. آقازاده‌ها بسیار آسان در دستگاه‌های مختلف به طور غیرقانونی مشغول به کار می‌شوند اما برای مردم عادی فرآیندهای طولانی و آزمون و … دیده شده است. وی ادامه داد: برخی از دستگاه‌ها در دو شهرستان دماوند و فیروزکوه، تعداد قابل توجهی از افراد را به طور غیرقانونی مشغول به کار کرده‌اند، مبالغی از محل اعتبارات دهیاری ها که فقط باید در عمران روستاها هزینه شوند به طور غیرقانونی برای به کارگیری برخی افراد هزینه می‌شود.
رسولی‌نژاد تصریح کرد: در یکی از شهرستان‌ها، یک عضو شورای شهر نزدیک به ۴ میلیون تومان از بودجه عمرانی یک دهیاری حقوق می‌گیرد، این موارد تخلف است و قطعا به آنها رسیدگی می‌شود.
وی بیان کرد: نظارت بر شوراها در دست مجلس است و در مجمع نمایندگان هم قسم شده‌ایم که در هر شهر یا روستایی اگر کسی به بیت‌المال خیانت کرد، اجازه تایید صلاحیت وی را ندهیم، در شهرهای بزرگ و کلانشهرهایی همچون تهران نیز این کنترل را خواهیم داشت.
نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایام عید قربان گفت: تمام ما مسئولان در قبال نیازمندان باید پاسخگو باشیم و تامین گوشت گرم برای نیازمندان پیگیری خواهد شد، اگر قرار است مردم به علت کرونا در خانه بمانند حداقل نیازهای آنها را باید تامین کنیم.
نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار کرد: ۴ سال پرکار در پیش خواهیم داشت و در این مدت هر کسی که قادر است می‌تواند با ما همراهی و همکاری کند.

انتهای خبر/*

  • نویسنده : امانی