میرطاهر مظلومی بازیگر و گوینده توانمند، این روزها با نقش دایی شفیع در کنار اهالی “نون.خ”، لحظات شادی را برای مردم فراهم کرده‌اند. او اعتقاد دارد که “نون.خ” فقط یک سریال نیست بلکه فرصتی برای شناخت فرهنگی اصیل و ناب با مردمانی بی‌نظیر است.

به گزارش پایگاه خبری تیتر دماوند،این روزها “نون.خ” فصل جدیدی را به آنتن شبکه ۱ رسانده که حرف‌هایی از فرهنگ اصیل ایرانی می‌زند. شب‌های زیبایی که مخاطب را به دره‌های زیبا،‌ بیستون و بسیاری از مناطق دیدنی کرمانشاه و کردستان می‌برد. در کنار نوری،‌ کیوان،‌ ادریس و کاووس، و خانواده “نون.خ” و اهالی این دیار، دایی شفیع با ماجراهای جدید به این جمع پیوسته و برای هم محتوای طنز دارند و هم صحنه‌هایی جذاب و دل‌انگیز که هر هموطنی را ترغیب می‌کند هرچه زودتر به آن مناطق برود و از نزدیک آن زیبایی‌ها را به نظاره بنشیند.

میرطاهر مظلومی بازیگر نقش “دایی شفیع” قصه سعید آقاخانی کارگردان سریال “نون.خ” است او از تجربه و کار در کنار این سریال تلویزیونی یادداشتی را اختصاصی برایخبرگزاری تسنیم قلمی کرده است.

مشروح این یادداشت در ادامه از نظرتان می‌گذرد:

به نام خالق انسانیّت

قلمم را برمی‌دارم و می‌نویسم به عشق مردمان دیار “نون.خ” که برای من یادگاری است از زندگی با شما اهالی سخت‌کوش و غیور کرمانشاه. دوستتان دارم به اندازه ستاره‌های تابناک آسمان کوهستان‌های پُرصلابت کردستان زیبا. دوست داشتنم اما نارگونه است سرخ و آتشین و شفاف.

نسیم روح‌نواز صبحگاهی کوهستان‌های اورامانات چه معنادار با نقش و نگارهای رنگارنگ پیراهن‌ها و لچک‌هایتان بازی می‌کند! قلبم به درد آمد آن هنگام که زمین لرزید و کودکانتان بغض کردند؛ امّا مبادا که خاطرتان پریشان باشد و احساس تنهایی کنید!

شما تا ابد در قلبم هستید. تواضعتان، فروتنی‌تان و بزرگ منشی‌تان را می‌ستایم آن زمان که دیده‌ نشدید اما دم نزدید …! مبادا ناراحت باشید هرچند شما به من یاد دادید که می‌توان سخت‌کوش بود اما سخت نگرفت. چشمه از شما زلالی را می‌آموزد و اندیشه از شما بلوغ را یاد می‌گیرد. به راستی که کوه‌ها مقابل صلابتتان سر تعظیم فرود می‌آورند … . الحق که شما خود عشقید. کلمه کم آورده‌ام؛ بگویم صفا یا سادگی؟ بنویسم عشق یا صداقت؟ همدلی یا غیرت؟ نه؛ هیچکدام کافی نیست باز هم باید گفت؛ اما زبانم قاصر است. اصلاً هزاران هزار واژه به رنگ‌دوستی و محبّت تقدیم به قلب‌های پاک و اناری‌تان … . قصّه‌ها و ترانه‌های گوش‌نواز سرزمین و دیار شما هزاران سال است که در قلب و سینه‌مان حک شده است. شما نشان دادید که نه تنها در شادی‌ها که در سختی‌ها و غم هایی همچون حادثه ی تلخ زلزله ی کرمانشاه نیز همراه و یاور یکدیگرید.

“نون.خ ” برای من فقط یک سریال نیست؛ بلکه فرصتی بود برای شناخت فرهنگی اصیل و ناب با مرمانی بی‌نظیر. ” نون.خ ” به من یاد داد که می‌توان در عین تواضع، محکم بود همچون بیستون.

و تو ای سعید خان آقاخانی؛ چه هنرمندانه خوش درخشیدی! می‌دانی تو فقط یک کارگردان نیستی که عاشق دیارت هم هستی، عاشق کارت و دلسوز طنز ایران. آقا سعید بزرگوار و خلّاق، تو دلی کار کردی که ” نون.خ ” به دل ایرانیان نشست. دست مریزاد به خودت و گروه حرفه‌ای‌ات که الحق و الانصاف خوب و درست دور هم جمع شدید تا ” نون.خ ” را به تصویر بکشید.

ستودنی است حمایت‌های مهدی فرجی و نگاه دغدغه‌مندش برای تهیه و تولید فیلم؛ تحسین برانگیز است کوشش های بی‌دریغ مدیر تولید و پشتیبانی‌های مدیر تدارکات؛ مصطفی تنابنده کاربلد و شریف، مدیر برنامه‌ریز توانمند وگروهش تک‌تک بی‌وقفه تلاش کردند؛ طرّاحی لباس‌هایی رنگارنگ و جذّاب چقدر همسوست با چیدمان‌ها و دکور هنرمندانه صحنه که البته هماهنگ است با دکوپاژهای کارگردان!

چه هارمونی بی‌بدیلی بود بین صحنه و صداهای بی‌نظیر مدیر صدابرداری با صداگذاری‌ها و طنین‌های زیبایش؛ امّا از تصاویر جذّاب و حرفه‌ای دوربین مدیر تصویر‌برداری نیز هم هرچه بگویم کم است؛ مدیر صدابرداری عاشق جان‌جانان و صداگذار نجیب و طنین‌های زیبایش.

چه گریم‌های زیبایی بر چهره بازیگران نشست با ذکاوت و هنر دست بابک اسکندری؛ الحق که یادآور هنرنمایی‌های ارزنده نیاکانت است؛ البته متن فاخر و قلم امیر وفایی نازنین که فی‌الواقع آنی و لحظه‌ای کافی است تا تراوشات ذهن سیّال و بازش را روی کاغذ پیاده کند.

و امّا شما بازیگران باصفا، مهربان و دوست داشتنی کّرد زبان، خسته نباشید! خداقوّت به توانمندی شما و هزاران هزار آفرین و احسنت به تلاش‌هایتان …! .مبادا پریشان خاطر باشید! نکند ناراحت و دلگیر باشید از هجوم نقدهای تند و تیز به اصطلاح مجازی و واقعی! اّما حقیقت چیز دیگری است … فضای واقعی آن لبخندی است که هر شب بر لب‌‌های خانواده‌های ایرانی می‌نشانید که واقعاً در این اوضاع و احوال بی‌سامان و پُر از نگرانی الحق که دلخوشی بزرگ ماست. “نون.خ ” بدون حضور شما معنا و مفهومی نداشت.

یادتان باشد دوستتان دارم از آن دوست داشتن‌هایی از جنس انار. تمام احساس و قلبم در طبق اخلاص تقدیم به شما باد …!

انتهای خبر/*

  • منبع خبر : تسنیم